,

سیترولین مالات چیست

 ال سیترولین یک اسید آمینه است که در هندوانه یافت می شود.  در بدن نیز ساخته می شود.  بدن ال سیترولین را به اسید آمینه دیگریبه نام ال آرژنین تبدیل می کند.

نام سیترولین از Citrullus vulgaris، اصطلاح لاتین هندوانه گرفته شده است.  برخلاف برخی از اسیدهای آمینه، ال سیترولین برایساخت پروتئین استفاده نمی شود، اما ممکن است به افزایش سایر مواد شیمیایی مورد نیاز بدن برای ساخت پروتئین کمک کند.  همچنینممکن است به بهبود جریان خون و کاهش فشار خون کمک کند.

مردم از ال سیترولین برای عملکرد ورزشی، بیماری سلول داسی شکل،اختلال نعوظ (ED)، فشار خون بالا در ریه ها، بیماری های قلبی وبسیاری از شرایط دیگر استفاده می کنند، اما هیچ مدرک علمی خوبیبرای حمایت از بیشتر این موارد وجود ندارد.

احتمالا برایعملکرد ورزشی  مصرف خوراکی ال سیترولین ممکن است به بهبود برخی از انواع تمرینات ورزشی مانند وزنه برداری کمک کند.  امااثرات آن بر تمرینات هوازی مانند دویدن نامشخص است.

احتمالاً برایاز دست دادن عضلات مرتبط با افزایش سن (سارکوپنی).  به نظر نمی رسد مصرف خوراکی ال سیترولین قدرت عضلانی را در افرادمسن که به طور منظم ورزش می کنند افزایش دهد.

علاقه به استفاده از ال سیترولین برای تعدادی از اهداف دیگر وجود دارد، اما اطلاعات قابل اعتماد کافی برای گفتن اینکه آیا ممکن استمفید باشد وجود ندارد.

اثرات جانبی؛

در صورت مصرف خوراکی: ال سیترولین در صورت استفاده تا 2 ماه احتمالاً بی خطر است.  معمولاً به خوبی تحمل می شود.  برخی ازافراد ممکن است ناراحتی معده یا سوزش سر دل را تجربه کنند.

 ال سیترولین ممکن است بر فشار خون تأثیر بگذارد.  ممکن است در کنترل فشار خون در حین و بعد از جراحی اختلال ایجادکند.  حداقل 2 هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده مصرف ال سیترولین را متوقف کنید.داروهای فشار خون بالا (داروهای ضد فشار خون) با L-CITRULLINE تداخل دارند

ال سیترولین ممکن است فشار خون را کاهش دهد.  مصرف ال سیترولین همراه با داروهایی که فشار خون را کاهش می دهند ممکناست باعث کاهش بیش از حد فشار خون شود.  فشار خون خود را از نزدیک کنترل کنید.

داروها برای اختلال عملکرد جنسی مردان (مهارکننده‌های فسفودی استراز-5) با L-CITRULLINE تداخل دارند.

ال سیترولین ممکن است فشار خون را کاهش دهد.  برخی از داروها برای اختلال عملکرد جنسی مردان نیز می توانند فشار خون راکاهش دهند.  مصرف ال سیترولین همراه با این داروها ممکن است باعث کاهش بیش از حد فشار خون شود.

دوز؛

ال سیترولین اغلب توسط بزرگسالان در دوزهای 1.5-5 گرم خوراکی روزانه استفاده می شود. 

منبع :

www.webmd.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *