,

آمینو اسید EAA چیست؟

گاهی اوقات حتی میزان ورزش مناسب و رژیم غذایی متعادل برای بدن مناسب نیست.  مکمل ها با یک برنامه غذایی سالم و رژیم غذاییغنی از اسیدهای آمینه ضروری می توانند برای بدن شما تغییرات ایجاد کنند.  آنها مزایای بی عیب و نقصی مانند بهبود عملکرد سیستمایمنی و رشد و ترمیم بهتر عضلات را ارائه می دهند.  آنها همچنین خطر بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک را ازبین می برند.

مکمل EAA چیست ؟

EAA مخفف Essential Amino Acids است.  اینها بلوک های سازنده پروتئین هستند و برای رشد، ترمیم و نگهداری عضلات ضروریهستند.

در درجه اول 9 آمینو اسید ضروری وجود دارد، از جمله هیستیدین، لوسین، ایزولوسین، لیزین، متیونین، ترئونین، فنیل آلانین، تریپتوفان ووالین.  بدن می تواند به طور مستقل شش آمینو را تولید کند.  سه مورد دیگر باید از منابع غذایی یا مکمل ها تهیه شوند

 EAA چه کاری انجام می دهد ؟

EAA نقش مهمی در بدن ما دارد زیرا به حفظ سلامت مغز و سیستم عصبی کمک می کند.  همچنین به تنظیم سیستم ایمنی سالم کمکمی کند، که برای مبارزه با عفونت ها و بیماری هایی مانند سرطان حیاتی است.  نقش اساسی در کمک به بدن برای ساخت تودهعضلانی و قدرت دارد.  EAA همچنین از عملکرد شناختی، که شامل حافظه و تمرکز است، پشتیبانی می کند.

موارد استفاده ازEAA

 می توانید از آنها به عنوان مکمل های تقویتی استفاده کنید.

آنها برای کمک به برنامه تمرینی شما عالی هستند.

شما همچنین می توانید آنها را به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود مصرف کنید زیرا به شما کمک می کند تا بخش متعادلی ازتمام مواد مغذی ضروری را دریافت کنید.

چه در تمرینات مقاومتی، قلبی عروقی و یا قدرتی، می‌توانید از مکمل‌های EAA بی‌دقت استفاده کنید.

مکمل EAA مخلوطی از اسیدهای آمینه حاوی اسیدهای آمینه ضروری است که بدن شما نمی تواند به تنهایی تولید کند و باید از رژیم غذاییدریافت کند.  این یک ماده عالی برای تغذیه بدن با مواد مغذی مناسب است.  آنها برای ساخت و ترمیم بافت عضلانی و کمک به تنظیمسطح قند خون ضروری هستند.

EAA مجموعه ای ازاسید آمینه است که می تواند عضله بسازد.  آمینو اسید جزء ضروری رژیم غذایی انسان است، بنابراینمصرف منظم آن ضروری است.  EAA به ویژه برای افراد فعال بدنی مهم است زیرا باعث رشد، ریکاوری و ترمیم عضلات می شود.  همچنین به بهبود سلامت کلی شما از جمله عملکرد قلبی عروقی و عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند.

چرا یک مکمل اسید آمینه ضروری مصرف کنیم؟

مکمل های EAA برای بدن و مغز شما فوق العاده مفید هستند، اما در اینجا چند راه برای استفاده از آنها وجود دارد؛.

1. مخلوط کردن EAA خود با یک نوشیدنی قبل از تمرین به تاخیر در خستگی و افزایش انرژی شما در کل تمرین کمک می کند.

2. نوشیدن مکمل های اسید آمینه ضروری با نوشیدنی بعد از تمرین؛.  این به کاهش درد و افزایش رشد عضلات کمک می کند.  این کارریکاوری را تسریع می کند تا بتوانید زودتر از همیشه به تمرین بازگردید.

3. داشتن یک مکمل EAA قبل از خواب به بهبود کیفیت خواب شما با کاهش التهاب و بهبود ترمیم عضلات در هنگام خواب کمک می کند!

4. مصرف مکمل های EAA قبل از رفتن به مطالعه یا هر فعالیتی که نیاز به تمرکز دارد، تضمین می کند که در طول روز تمرکز خود راحفظ کنید تا کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید!

منبع ؛

proathlix.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *